Cansel Elçin Biyografisi

Cansel Elçin Biyografisi

Cansel Elçin Haremsuare adlı filmiyle kamera arkasında cast oluşumu, ve çekim konusunda deneyim kazandı, bu paylaşım ayrıca kendisine Türkiye nin önde gelen kadın yönetmenlerinden Tomris Giritlioğlu ile çalışma fırsatı da sundu.
Cansel Elçin Tomris Giritlioğlu ile tanışmasıyla birlikte Türkiye’de oyunculuğa başladı ve Kırık Kanatlar adlı dizi ile Türkiye’de sanat hayatını sürdürmeye karar verdi.
Hatırla Sevgili adlı televizyon dizisi ile kamera karşısına geçen sanatçı dizide Ahmet karekterini canlandırmaktadır.
20 Eylül 1973 yılında İzmir, Tire’de doğdu.Cansel Elçin,9 yaşından bu yana Fransa-Paris’te yaşamını sürdürmektedir.

Cansel Elçin Hayatı Kimdir


Cansel Elçin Hayatı Kimdir

Tiyatronun yanı sıra çeşitli reklam ve sinema filminde rol alan sanatçı aynı zamanda senaryosunu da kendisinin yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği “Papillon” adlı kısa bir film çekti.
Bir temsilde kendisini izlemeye gelen Ferzan Özpetek ile tanışan Cansel Elçin, yönetmenin
Cansel Elçin İlk ve orta eğitimini Paris’te, lycée racine’de tamamladıktan sonra aile işini devam ettirmek üzere ekonomi ve sosyal bilimler okuyan sanatçı, bir süre ticaretle uğraşsa da akşam kursları ile başladığı Tiyatro serüvenine, konservatuara yaşı tutmadığı için, Fransa’nın önde gelen Tiyatro okullarından Ecole Florent’e yazılarak devam etti.
Ecole florent’ten sonra, New yorkta actor’s studiolarını kuran Lee strasberg’in oğlu John Strasberg ile Jack Garfein’den sinema ve tiyatro dersleri aldı.
Cansel Elçin Okulu dereceyle bitirmesiyle birlikte Fransa’nın çeşitli bölgelerinde birçok temsilde sahne alarak profesyonel Tiyatro yaşamına adım attı.

Etiketler: , , , , ,