Beyazıt Öztürk Biyografisi

Beyazıt Öztürk Biyografisi

Beyazıt Öztürk Ayşe Çelik ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.Tüm bu yaşananların ardından Beyaz Show’un 15 Ocak 2016 tarihli yayını başlarken, Beyazıt Öztürk açılış konuşmasında eliyle kalbini işaret edip Beni buradan bilen herkese canıgönülden teşekkür ediyorum’ diyerek programa başladı.
Beyazıt Öztürk Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı‘ndan yapılan açıklamaya göre arayan kişinin öğretmen olmadığı duyurulmuştur.
Beyaz Show esnasında kendini öğretmen olarak tanıtan Ayşe Çelik telefon ile programa konuk olması ve programda Türkiye‘nin doğusunda güneydoğusunda neler olduğunun farkında mısınız? Beyazıt Öztürk Burada doğmamış çocuklar, anneler insanlar öldürülüyor, demesi büyük bir kesim tarafından devleti ve askeri suçlu gibi göstermek ve terör örgütü PKK propagandası yapmakla ilişkilendirildi.
Beyazıt Öztürk 2005 yılında, O Şimdi Mahkum adlı filmdeki rolünün ardından, yine aynı yıl, Haluk Bilginer birlikte başrollerini oynadığı Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? filminde, oyunculuk yeteneğini tam olarak sergileme fırsatı buldu.
Beyazıt Öztürk Bu filmdeki performansıyla, Sadri Alışık adına düzenlenen sinema ödüllerinde, En İyi Erkek Oyuncu dalında ödüle layık görüldü.
Beyazıt Öztürk ilk göz ağrısı olan radyoculuktan vazgeçmeyerek, Best FM ve Radyo D‘de çeşitli programlar yapmaya devam etti.

Beyazıt Öztürk Kimdir?


Beyazıt Öztürk Kimdir


Beyazıt Öztürk 2009 yılında Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasının jüri üyesi Hülya Avşar’ın ayağını kırmasının ardından yakın dostu Acun Ilıcalı‘nın özel isteği üzerine sadece bir bölümde jüri üyesi olarak yer aldı.
1995’te kurulan Number One TV‘ye geçen Öztürk‘ün yıldızı burada parladı. Webcam aracılığıyla stüdyodan, Beyaz adıyla canlı yayın yapmaya başladı.
Eskişehir’de geçirdiği bu dönemde, iki heykel, iki seramik, bir karikatür sergisi açan Beyazıt Öztürk , son olarak da bir karma seramik sergisine katıldı.
Beyazıt Öztürk üniversite eğitimini sürdürürken bir yandan da radyo programcılığıyla ilgilenmeye başladı. Özel televizyon kanallarının ve radyoların sayısının hızla arttığı bir dönemde, ev arkadaşıyla birlikte Eskişehir radyolarında çalışmaya başladı.
Beyazıt Öztürk Babasının polis olması nedeniyle, ilk ve orta öğrenimini Anadolu’nun farklı illerinde tamamladı. Gemlik Lisesi mezunu olan Beyazıt Öztürk o zamanlar iki aşamalı olarak yapılan üniversite giriş sınavının ilk aşamasını geçip ikincisini kazanamayınca, resim yeteneğini değerlendirebileceği düşüncesiyle güzel sanatlara yöneldi.
Beyazıt Öztürk 1969 Bolu doğumlu olan Beyazıt Öztürk, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü mezunu.
Beyazıt Öztürk Okurken radyoculuğa heves etti ama, ona “sen ‘r’leri söyleyemiyorsun, en iyisi mi sen hiç konuşma sadece program hazırla” dediler. Buna rağmen
Beyazıt Öztürk şansını denedi ve program sundu.

Etiketler: , , , ,