Ziynet Sali Biyografi

Ziynet Sali Biyografi

Ziynet Sali Ağustos ayında, Ozan Doğulu‘nun 130 Bpm Allegro adlı albümünde, “Müptelayım Sana” şarkısının yeniden düzenlenmiş bir sürümünü seslendirdi.
Enbe Orkestrası Aralık 2010’da yayımlanan albümü Kalbim’de ise “Dolaşayım Damarlarında adlı şarkıyı seslendirdi.
Sen Mutlu Ol için Doğulu’nun da yer aldığı bir video klip de çekilmiş ve Ziynet Sali Temmuz ayında yayımlanmıştı. Aralık 2010’da Bize Yeter adlı single’ı, DMC tarafından satışa sunuldu.
Ziynet Sali Ocak 2010’da, aynı ay içerisinde bir video klip de çekilen albüm dışı ilk single çalışması olan Rüya, DMC etiketiyle piyasaya sürüldü.
Ziynet Sali Rum şarkıcı karakteriyle kariyerinde ilk kez bir sinema filminde rol aldı. Kalan Müzik tarafından aynı ay yayımlanan film müzikleri albümündeki Alim ve Kanaryam şarkılarını seslendirdi.
Ziynet Sali 16 Aralık 2006’da, Show TV‘de yayınlanan Cennet Mahallesi dizisinin 100. bölümünde konuk oyuncu olarak kendisini canlandırdı.

Ziynet Sali Kimdir?


Ziynet Sali Kimdir ?

Ziynet Sali Eylül 2006’da, Ozan Video tarafından yayımlanan üçüncü stüdyo albümü Mor Yıllar‘da da Türkçe ve Yunanca şarkılara yer verdi.Albümde yer alan şarkılardan Zordur Oğlum ve Mor Yıllar için birer video klip çekildi.
Kıbrıs Türk Federe Devleti‘nin başkenti olan Lefkoşa’da doğdu.1963 yılında Kıbrıs’tan Londra’ya giden babası, zaman zaman geldiği Kıbrıs’ta tanıştığı Sali’nin annesi ile evlendikten sonra Kıbrıs yerleşmiştir
Ziynet Sali 2010’da DMC tarafından yayımlanan albüm dışı ilk single’ı Rüya Türkiye listelerinde bir numaraya yükselen ilk şarkısı oldu.
Ziynet Sali 29 Nisan 1975, Lefkoşa, Kıbrıs Türkü şarkıcıdır Pop tarzında eserler vermekte olup geçmişte rebetiko ve klasik Türk müziği tarzlarında eserler de vermiştir.Britanya vatandaşlığı aldı.
Ziynet Sali 1999’da İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu. Öğrencilik yıllarında profesyonel solistlik yapmaya başlayan Sali, tamamı Türkçe şarkılardan oluşan ilk stüdyo albümü Ba Ba’yı 2000 yılında, Dost Müzik etiketiyle yayımladı.

Etiketler: , , ,