Tarık Akan Biyografi, Hayatı

Tarık Akan Biyografi, Hayatı

Tarık Akan 2009 yılında Deli Deli olma filminde oğlu Barış Üregül’ün performansı onu 2011 yılında Pis 7’li adlı dizi projesinde yer almasına neden olmuştur. Babası gibi uzun boylu olan Barış bu yolda emin adımlarla ilerliyor.
Fırsat bulduğunda Bodrum’daki Akyarlar beldesinde Manço kulüp yakınında aldığı Rum evini Restore edip dostlarıyla vakit geçirmekteydi. 2015 senesinde kanser teşhisi kondu. Yazları vakit buldukça kaçtığı ve o çok sevdiği evi olan Bodrum’da 16 Eylül 2016 yılında akciğer kanseri sebebiyle aramızdan ayrıldı.

Tarik Akan Hayatı


Tarik Akan Hayatı

Tarık Akan 1991 yılından beri Bakırköy Taş Mektep okulunun sahibidir. Aziz Nesin Vakfının başkanlığını Aziz Nesin’in oğlu Ali Esin’den teslim aldı. 1975-80 yıllarında sinemanın kötü gittiği dönemlerde Ticari taksi alarak kiralama işiyle uğraştı. Film işlerinde olduğu yeteneği ticaret işlerinde de gelişmiş seviyededir.
Tarık Akan 12 Eylül Darbesi’nde 12 yılla yargılanmış ancak 2,5 ay hücre cezası almıştır. 12 Eylül Darbesi’nde yaşadıklarını anlattığı kitabını 2002 yılında Anne Kafamda Bit Var adıyla çıkarmıştır.
Tarık Akan 1986 yılında Yasemin Erkut ile evlendi çiftin bu evlikten Barış Zeki ve Özlem, Yaşar Özgür adında ikizleri, toplamda ise üç çocukları olmuştur. 16 Haziran 1989 senesinde eşinden boşandı. Şimdilerde Balerin olan Acun Günay ile birliktedir.

Etiketler: