Oktay Kaynarca Biyografisi

Oktay Kaynarca Biyografisi

Oktay Kaynarca oyun sayesinde Avni Dilligil en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü alan Oktay Kaynarca 2003 yılında başlayan Kurtlar Vadisi dizisiyle canlandırmış olduğu Süleyman Çakır rolüyle büyük bir ün kazanmıştır.
Oktay Kaynarca 2008 yılında yayına giren Adanalı dizisinde Adanalı Yavuz rolüyle izleyiciler tarafından çok fazla sevilen Kaynarca 2011 yılında yayınlanan Nuri adlı dizide Nuri karakterini oynamış ve 2015 yılında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı diziyle tekrar hayranlarının karşısına çıkmıştır.
Çocukluğunun bir kısmını Berlin’de geçiren Oktay Kaynarca konservatuara girmeden öncesinde Ege Tiyatrosu’nda Turgut Özakman’ın Duvarların Ötesi adlı oyunuyla ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır.
Oktay Kaynarca Ardından birkaç çocuk oyununda ve yer alan Kaynarca konservatuar zamanında TRT için gençler dizisinde rol almıştır.
Ali Atik ve Ayşegül Atik ile birlikte bir çocuk oyununda ilk profesyonel oyunculuğunu sergileyen ve ilk parasını kazanan Oktay Kaynarca ilk oyununda müzikal bir oyun içerisinde yer almıştır.

Oktay Kaynarca Kimdir?


Oktay Kaynarca Kimdir?

Oktay Kaynarca 7 Ocak 1965 İstanbul doğumludur. 51 yaşında olan Oktay Kaynarca kova burcudur.
Babası Malatyalı annesi Elazığlı olan Oktay Kaynarca ailesinin Almanya’da çalışmasından dolayı Üsküdar’da anneannesinin yanında kalarak orada büyümüştür.
Ortaokul yıllarında bir sene sınıfta kalan Oktay Kaynarca liseyi 6 senede bitirmiştir.
Üsküdar Lisesi‘nden başlayarak en son Hopa Lisesi’nden mezun olan Oktay Kaynarca Fiat fabrikasında elektrik işçisi olarak çalıştığı sıralarda konservatuar sınavlarına girdi.
Oktay Kaynarca İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Ana sanat Dalı yüksek lisans bölümü mezunudur.
Ayrıca oyuncunun memleketi olan Malatya Hekimhan’da Oktay Kaynarca isminde bir caddede bulunmaktadır.
Oktay Kaynarca Konservatuardan mezun olmuş olduğu 1991 yılında Tiyatro Stüdyosu’nda Kan Kardeşleri adlı müzikali Zuhal Olcay, Haluk Bilginer, Jülide Kural, Celal Perk, Derya Alabora ve Ahmet Levendoğlu ile beraber aynı oyunda yer almıştır.
Sonra 1993- 1994 sezonu içerisinde Derin Bir Soluk Al adlı oyunda oynayan Oktay Kaynarca bu oyunla tiyatro hayatını noktalanmıştır.

Etiketler: , , , ,