Halil Sezai Biyografi

Halil Sezai Biyografi

Halil Sezai Bir enerji şirketinde yönetici asistanı olan Zehra Kaya Kadıköy ile Halil Sezai 23 Ağustos 2015 tarihinde Kadıköy Evlendirme Dairesinde evlenmişlerdir. Çift, nikahın ardından tatsızlıklar nedeniyle 15 gün sonra anlaşmalı olarak tek seferde boşanmışlardır.

Halil Sezai en çok bilenen şarkıları şunlardır; İsyan, Paramparça, Olsun, Sen ve Ben , Ağlamışız, Hayalimin Ortasında, Seni Beklemek, Sonbahar, Yanıma Gel, Esme, Aşk Yasak Ağlıyor, Sevda Tanrıçası, Bir Rüzgâr Esti, Fırtına, Üşürken ve İncir Reçeli’nde söylediği Duman şarkısıdır.


Halil Sezai HayatıHalil Sezai 2015 yılında İlker Ayrık’ın yönetmenlik yapmış olduğu ‘’Yapışık Kardeşler’’ adlı sinema filminde imam rolünde oynamış olan Halil Sezai İvana Sert, Gül Fakı, Şebnem Bamsey, Yasemin Çonka, Bülent Şakrak, Fırat Tanış, Ayberk Atilla, Erdal Tosun, Suat Sungur, Suzan Kardeş, Hakan Bulut, İlker Ayrık gibi isimlerle beraber rol aldı.


Halil Sezai Hayatı


Halil Sezai 1979 Eskişehir doğumludur. Öğretmen bir annesi ve eskiden bas gitarcı olan ve sonradan muhasebecilik yapan bir babası vardır. Bulgaristan’ın Pazarcık ilinde ki Paracık köyünden olan babasının ailesi soyadlarını buradan almışlardır. Halil Sezai İlk ve orta okulu kendi mahallesinde bitirip liseyi Eskişehir Atatürk Lisesinde bitirmiş ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarında 2003 ‘de Müzik Bölümünden mezun olmuştur. İlk bestesini 15 yaşındayken yapan Halil Sezai şarkıcı, sinema ve tiyatro oyuncusu, besteci ve söz yazarıdır.

Halil Sezai Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle ilk albümünü ‘’Seni Beklerken’’ adı altında 21 Kasım 2011’de yayınlamıştır. 2012 yılında ilk albümüyle büyük başarılar elde eden Halil Sezai, sosyal medya ortamında en çok konuşulanlardan biri haline gelmiştir. İlk albümünün içinde ki Fırtına, Paramparça, İsyan, Sonbahar, Yanıma Gel, Sevda Tanrıçası gibi söz ve müziğin kendisine ait olduğu eserleri de yer almaktadır. Bir zamanlar Melih Ünen’e, Ferhat Göçer’e Özcan Deniz’e şarkılar vermiştir.

Etiketler: