Gülse Birsel Kimdir – Boyu kilosu kaç, Kaç yaşında, Aslen nereli?

Gülse Birsel Kimdir? Aslen nereli, boyu kilosu kaç, evli mi, Sevgilisi kim? işte merak ettğiniz bütün detaylar yazımızın devamında yer almakta..

Gülse Birsel’in hayatı

Gülse Birsel, 11 Mart 1971 yılında İstanbul’un ünlü semtlerinden Beyoğlu’nda dünyaya gelmiştir. Beyoğlunda ise genellikle sanat camiasından isimlerin ikamet ettiği Cihangir mahallesindendir. Gülse Birsel’in mesleği senaristlik, dizi oyunculuğu ve yazarlıktır. Gülse Birsel’in TV izleyicisinin karşısına ilk çıkışı Mart 2002 yılında Atv ekranlarında yayınlanmış olan GAG programı sayesinde olmuştur. Daha sonra ise hem senaryosunu yazıp hem başrolünü üstlendiği Avrupa Yakası dizisi sayesinde tanınmıştır.

gülse birsel kimdir

Gültekin Şener ve Semiha Şener’in kızları olarak dünyaya gelen Gülse Birsel’in bir ablası ve bir de abisi vardır. İlkokul eğitimi sonrası Beyoğlu Anadolu Lisesi’ni kazanan Gülse Birsel, lise öğrenimi sonrası Türkiye’nin en prestijli üniversitelerinden biri konumunda olan Boğaziçi Üniversitesi’ni kazanmıştır. Boğaziçi Üniversitesi’nde Ekonomi alanında eğitim alan Gülse Birsel, henüz üniversite yıllarındayken gazetecilik mesleğine ilgi duymaya başlamıştır. Eskiden beri gazetecilik konusunda ilgisi bulunan ünlü oyuncu, üniversite döneminde bu hayalini gerçekleştimrke istemiştir. Bu doğrultuda ise Aktüel isimli dergide muhabirlik görevinde bulunarak severek yaptığı gazetecelik mesleğine başlangıç yapmıştır.

Üniversiteyi başarıyla bitirdikten sonra da Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmiştir. New York Colombia Ünivetsitesi’ne kabul edilip sinema alanında master yapan Gülse Birsel 1996 yılında da tekrar Türkiye’ye dönmüştür. Esquire dergisi genel yayın yönetmenliği ve Harper’s Bazaar dergisi genel yayın yönetmenliği gibi çeşitli dergilerde genel yayın yönetmenliği tecrübesi de bulunan Gülse Birsel, daha sonra ise Sabah gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaya başlamıştır. 2004 yılında Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan ünlü komedi dizisi Avrupa Yakası ise ünlü oyuncunun Türkiye tarafından asıl tanınmasını sağlayan proje olarak dikkat çekmektedir.

Engin Günaydın, Gazanfer Özcan, Hümeyra ve Ata Demirer isimlerinin yer aldığı Avrupa Yakası dizisi, yayınlandığı dönemde son derece popüler bir dizi olarak ön plana çıkmaktaydı. 2012 yılında ise yeniden bir komedi dizisi ile ekranlara dönen ünlü oyuncu, Beyazıt Öztürk, Altan Erkekli ve Olgun Şişmek’in yer aldığı Yalan Dünya adlı dizide başrol oynamıştır. Gülse Birsel ünlü gazetecilerden biri olan ve NTV de uzun yıllar program sunuculuğu yapan Murat Birsel ile Ağustos 1999 tarihinde evlenmiştir.

Etiketler: , , , , ,