Acun Ilıcalı Kimdir?

Acun Ilıcalı Kimdir?

Acun Ilıcalı medya sektörüne ek olarak; sağlık, kozmetik, dijital platformlar ve e-ticaret gibi sektörlerde de global çapta yatırımları bulunmaktadır.
Acun Ilıcalı dünyadaki ilk spor ve reality’nin bir arada olduğu yarışma programı Exathlon’un format sahibidir.
Acun Ilıcalı 29 Mayıs 1969 Edirne, Türkiye), Türk televizyoncu, girişimci, uluslararası yapımcı, ve iş insanıdır.
Acun Ilıcalı spor muhabirliğinden, medya patronluğuna kadar uzanan yaşam hikayesi hakkında kitap basılmış belgeseller çekilmiş[4] ve programlar yapılmıştır.
Acun Ilıcalı birçok farklı kategoride 1000‘den fazla ödüle layık görülmüş ve yapılan anketler sonucunda son 15 yıldır defalarca Türkiye’nin en güvenilir ilk üç ismi arasında yer almıştır.

Acun Ilıcalı Biyografisi


Acun Ilıcalı Biyografisi

Acun Ilıcalı 2018 yılında medya sektörünün dünyadaki en prestijli dergisi Variety’nin seçtiği medya ve eğlence sektöründe dünyanın en etkili 500 iş insanı arasına girmiştiri
televizyon kanalları TV8 ve TV8,5’un sahibi, ABD, Meksika, Romanya, Acun Ilıcalı Macaristan, Brezilya, Kolombiya ve Yunanistan dahil dünyadaki pek çok ülkede prodüksiyon şirketleri bulunan, dünyanın önde gelen televizyon kanallarına prodüksiyonlar yapan ve çalıştığı kanallara yayın stratejileri geliştiren Acun Medya Grubu‘nun kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır.
Ilıcalı, destek olduğu sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra kendi gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de gündemde yer almıştır.

Etiketler: , ,